1. Základní ustanovení

Tento nákupní řád shrnuje vzájemný obchodní vztah, podmínky, pravidla, práva a povinnosti mezi nakupujícím zákazníkem / dále jen Kupující/ a provozovatelem  internetového obchodu Moravskou  bankou vín  www.bankavin.cz / dále jen Prodávající/. Provozovatelem internetového obchodu je ORIONREAL spol. s r.o., Skorkovského 13,636 00 Brno, IČ 49450573, DIČ CZ49450573. 

Bankovní spojení: 295654115/0300 ČSOB

Prodávané výrobky obsahují alergen oxid siřičitý. Zakoupením produktů na tomto e-shopu prohlašujete, že jste oprávněni druh tohoto zboží zakoupit a je Vám 18 a více let.

2. Objednávka

Kupující může objednávku učinit přímo v internetovém obchodě, e-mailem nebo telefonicky na kontaktním čísle Prodávajícího. Kupující obdrží potvrzení své objednávky e-mailem a od té doby je objednávka dle platných právních norem považována za uzavřenou kupní smlouvu a tedy za objednávku závaznou.

Provozovatel e-shopu si vyhrazuje právo při doprodání jednoho ročníku vína jej nahradit ročníkem aktuálním.

Kupující bere na vědomí a souhlasí se skutečností, že Prodávající jej může v souvislosti s jeho objednávkou požádat o prokázání splnění podmínky že Kupující není osobou mladší 18. let a to např. kopií nebo obrazovým záznamem průkazu totožnosti Kupujícího. Neprokázání této podmínky Kupujícím na žádost Prodávajícího je důvodem ke zrušení objednávky a odstoupení od kupní smlouvy ze strany Prodávajícího

3. Ceny

Prodávající si vyhrazuje právo změnit ceny v obchodě kdykoli bez předchozího upozornění zákazníků. Ceny uvedené na internetových stránkách jsou vždy platné a závazné v okamžik uskutečnění objednávky. Po objednání zboží je cena v objednávce závazná a změna ceny v internetovém obchodě již nijak cenu v objednávce neovlivní.

Všechny ceny uvedené na stránkách internetového obchodu jsou uváděny včetně DPH. Prodávající je plátcem DPH a pokud je Kupující plátcem DPH může si u tichých vín užitých pro reklamní účely firmy nárokovat u finančního úřadu odpočet DPH.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

4. Bonusy a slevy

Prodávající jako poděkování svým klientům nabízí různé bonusy a slevy. Prodávající si vyhrazuje právo kdykoli tyto bonusy a slevy změnit, zrušit nebo zavést nové. Závazná jsou vždy ta pravidla pro poskytování slev a bonusů, která jsou v okamžiku objednávky uvedená na internetových stránkách Prodávajícího v oddíle Slevy, bonusy.

5. Způsob platby

Kupující z České republiky mohou zboží platit těmito způsoby:

- Dobírkou – zboží je zasláno na dobírku a Kupující jej platí při při převzetí v hotovosti nebo kartou /dle možností přepravce/

- Platba předem na bankovní účet prodávajícího-Kupující zaplatí bankovním převodem. V tomto případě je objednávka vyřizována ze strany Prodávajícího po připsání peněz na účet Prodávajícího.

- V hotovosti při osobním odběru na provozovně Moravská banka vín, Hlinky 88,Brno

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Eshop je součástí provozovny Moravské banky vín, Hlinky 88, 602 00 Brno /Velkoobchod a maloobchod/

6. Doba dodání zboží

Prodávající je schopen většinu nabízeného zboží vyexpedovat do pěti pracovních dnů. Po připočtení obvyklé doby pro doručení zásilky dopravní společností nepřesáhne celková doby k doručení zásilky Kupujícímu jeden týden. Vyjímku tvoří archivní vína, kde se může dodací lhůta prodloužit na 10 pracovních dnů.

Prodávající využívá k dopravě zboží Expresní přepravu kusových zásilek TOPTRANS nebo MESSENGER.

V případě, že Prodávají není schopen zajistit dodávku do jednoho týdne, spojí se s Kupujícím, informuje jej o důvodech prodloužení lhůty dodávky a domluví se s Kupujícím na způsob realizace dodávky nebo jejím zrušení.

7. Způsob dodání

Prodávající využívá k dopravě zboží Expresní přepravu kusových zásilek TOPTRANS, která zboží přiveze na místo určení. Zboží je vždy zabaleno tak, aby nedošlo k poškození originálního obalu ani samotného zboží. DOPRAVCE MANIPULUJE SE ZÁSILKAMI RUČNĚ A OD TOHO SE ODVÍJÍ CENA.

K objednávce jsou připočteny náklady na expedici, které vychází z váhy zásilky:

do 8 kg ..................  165,- Kč bez DPH,  200,- kč s DPH

do  16 kg ...............  195,- Kč bez DPH,    235,- Kč s DPH

do  24 Kg ..............   260,- Kč  bez DPH,    315,- Kč s DPH

do  40 Kg ..............    544.- Kč bez DPH,   658.- Kč s DPH

do 100 kg .............     839,- Kč bez DPH,  1.015,- Kč s DPH

U velkých dodávek je doprava zboží řešena individuálně (např. paletovým místem nebo dle domluvy).

Osobní odběr na provozovně Moravská banka vín, Hlinky 88, Brno. Doba pro vyzvedávání zásilek út – pá 14–17 hod. Při osobním odběru zboží jsou připočteny expediční náklady ve výši 50 Kč. Pokud si zákazník zboží nevyzvedne do 10 dnů, je prodávající oprávněn zakázku zrušit.

U platby dobírkou účtujeme manipulační poplatek 45.- Kč.

Zboží dodáváme pouze v rámci ČR, mimo toto území by museli být sjednány individuální podmínky na ceny a dopravu.

8. Odstoupení od smlouvy ze strany Kupujícího

Kupující má právo odstoupit do 14 dnů od převzetí plnění bez udání důvodů. Zboží musí být vráceno na adresu prodávajícího jako obyčejný balík. Zboží včetně originálního balu musí být v bezvadném stavu,nepoškozeno,neporušeno a nepoužito včetně všech dokladů,schopno další distribuce.

Součástí zásilky musí být i kopie dokladu o koupi v našem obchodě-faktury.

Na základě takto vráceného zboží budou Prodávajícím neprodleně vráceny peníze ve výši částky, za kterou bylo zboží zakoupeno.

V případě, že nebudou dodrženy výše uvedené podmínky, nebude Prodávající akceptovat odstoupení od smlouvy a zboží bude vráceno na náklady Kupujícího zpět.

Prodávající požaduje, aby Kupující upozornil na vrácení zboží formou e-mailového dopisu , ve kterém bude uvedeno, že Kupující chce odstoupit jednostranně od smlouvy, uvede datum a číslo objednávky . Dále bude uveden požadavek navrácení peněz a číslo účtu, na který Kupující požaduje peníze vrátit. Datum a podpis.

9. Odstoupení ze strany Prodávajícího

Prodávající je oprávněn zrušit objednávku zejména v případech:

- kdy má oprávněnou pochybnost o skutečné identitě Kupujícího

- kdy není schopen doručit zboží v daném termínu

- v případě ,že zboží je již vyprodáno a nedodává se

- kdy se výrazným způsobem změnila cena od dodavatele zboží

- kdy kupující neprokázal způsobilost toto zboží nakupovat=plnoletost věk min. 18 let

Prodávající vyrozumí Kupujících o těchto skutečnostech. V případě, že kupující již zaplatil kupní cenu zboží, bude mu neprodleně vrácenu na účet nebo na adresu.

10. Ochrana osobních údajů

Ochrana osobních údajů Kupujících probíhá v souladu s platnými zákony České republiky.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

11. Záruka a reklamace

Reklamace zboží probíhá v souladu s platnými zákony České republiky. Podmínky a způsob reklamace samostatně řeší Reklamační řád.

Kontaktní údaje pro reklamaci: reklamace@bankavin.cz, ORIONREAL, spol., s r.o., Hlinky 88, 602 00 Brno