Moravská banka vín vznikla jako obchodní divize firmy ORIONREAL spol. s r.o. již v roce 1993 a pro své klienty a příznivce od té doby zajišťuje široký servis spojený s vinařstvím, kulturou vína a gastronomií.

Ve své činnosti se snažíme propojit dlouholetou tradici moravského vinařství a pohostinnost s nejnovějšímy trendy a poznatky evropského i světového vinařství a službami spojenými s konzumací a poznáním vína. Prodej vína úzce propojujeme s gastronomií, školeními o víně, řízenými degustacemi a cestami za vínem po Evropě i po celém světě.

Řízené degustace:

Každý měsíc pořádáme v našich prostorách ochutnávky cca pro 200 klientů, kde prezentujeme jednotlivá moravská vinařství i dodavatele zahraničních vín. Ročně mohou naši klienti ochutnat více než 900 různých vzorků vín.

Tradici pravidelných čtvrtečních ochutnávek jsme započali již v roce 1998 a od té chvíle měli naši stálí klienti možnost ochutnat více než 10.000 vín.

Mezinárodní výstavy:

Od roku 2004 organizujeme Mezinárodní výstavu vín Grand Prix Austerlitz se statutem Ministerstva zemědělství. V průběhu dvou soutěžních kol ohodnotí odborné komise přes 200 tuzemských i zahraničních vín. Formou mezinárodní výstavy jsou všechna vína každoročně veřejně prezentována milovníkům vín v atraktivních prostorách barokního zámku Slavkov u Brna u příležitosti Napoleonských dnů.

Svátky jara v Paříži:

Ve spolupráci s Projektem Austerlitz prezentujeme každoročně tradiční moravská vína na Českém centru v Paříži a OECD  v rámci akce Svátky jara v Paříži. Tradici tohoto nesoutěžního hodnocení vín dodržujeme již od roku 2004 a během té doby bylo předním francouzským sommeliérům prezentováno více než 500 vzorků vín.Tato akce je je navštěvována i zástupci OIV,mezinárodní organizace vinařství,která určuje světový trend v tomto oboru.

Cesty za vínem:

Již 8 let pořádáme pro naše klienty cesty za vínem a poznáním v blízkém okolí (Rakousko), po evropských vinařtvích (Francie, Německo, Itálie), ale i v „novém světě (Jižní Afrika, Jižní Amerika, Austrálie,Nový Zéland). Na cestách zajišťujeme klientům vysoký standard kultury cestování a průvodcovských služeb a úzce propojujeme vinařskou kulturu s poznáváním historie a památek navštívených lokalit.

Publikační činnost:

Ve spolupráci s Moravským zemským archivem v Brně jsme v roce 2004 vydali publikaci Historie vinařství na Moravě a ve vlastních prostorách uspořádali výstavu shrnující historii vinařství na Moravě.

Muzejní noc:

Ve spolupráci s Muzeem města Brna pořádáme u příležitosti „muzejní noci“  pravidelné ochutnávky vín na hradě Špilberk. Každoročně ochutná více než 150  vzorků moravského i zahraničního vína přes 700 hostů.

Bitva tří císařů:

V roce 2005 jsme v rámci 200 let výročí Bitvy tří císařů spolupracovali na projektu Austerlitz a zajišťovali catering pro 4.500 vojáků účinkujících na rekonstrukci této slavné bitvy u Slavkova a také občerstvení pro 3.500 VIP hostů z různých koutů světa včetně potomků rodiny Napoleona Bonaparte.

Mezi naše vybrané klienty patří:

Projekt Austerlitz,a.s, Nadace Partnerství, Volksbank,a.s., ČSOB, Českomoravský cement, a.s., Komora daňových poradců, Česká centrála cestovního ruchu, Magistrát města Brna, BC Logia,a.s., Fontána s.r.o.Ecolab Brno, Bosch,  Makro, Agentura Jižní Morava, Česká televize, ASA spol. s r.o. , Masarykova universita,  Mediaage,  Veterinární fakulta Brno,  Armatury Group,  První brněnská strojírna a.s.,   Masarykova universita Brno,  Brněnské veletrhy a.s., Ústavní soud,  Orgez a.s.,  Berlin Chemie,  Česká spořitelna a.s,  Komerční banka,  IBM, Ribon s.r.o  Brno, SARA Events Praha,  94 Minutes Brno,  Citibank a.s.,  Bosch,  Vogel Burda,  Kovolit Modřice, Concept 21, Pricewaterheuse,  Blu&green Praha, Konica Minolta, HYPO banka,  Bawag-bank, IMOS Brno

A mnoho dalších výrobních i prodejních organizací

Ověřená firma